Hírek
2019. Október 19. 07:07, szombat |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:
Elkezdődött a Török Áramlat gázzal való feltöltése
Elkezdődött a Török Áramlat földgázvezeték tengeri szakaszán a két szál egyikének gázzal való feltöltése az üzembe helyezési és beállítási munkálatok keretében, a tesztelés záró szakaszában
- közölte pénteken a South Stream Transport B.V. projektvállalat. Az Interfax orosz hírügynökség által ismertetett kommüniké szerint a vezeték üzleti hasznosítása a tervek szerint még az idén megkezdődik. Az üzembe helyezési és beállítási munkálatok azt követően indultak el, hogy a DNV-GL hitelesítette, hogy a vezeték mindkét 32 hüvelyk átmérőjű szála megfelel a víz alatti csővezetékekre vonatkozó saját szabványainak és más szabványoknak is.
A második szál feltöltése akkor kezdődik meg, ha az első szálon a műveletet mér befejezték.
Törökországban befejezéséhez közeledik a fogadó terminál építése. A BOTAS török gázvezeték-üzemeltető vállalat az első szárazföldi csőszakaszon dolgozik, amely összekapcsolja majd Török Áramlatot az ország hálózatával. A BOTAS és az orosz Gazprom által létrehozott vegyesvállalat ezzel egy időben fekteti le az európai országok ellátását szolgáló vezetéket.
A Gazprom egyesített rendszeréből Törökország és Délkelet-Európa felé tartó csővezeték feltöltéséhez szükséges nyomást az anapai Russzkaja kompresszorállomás állítja elő. A vezetékeket Anapa parti létesítményeitől a Fekete-tenger török partján fekvő Kiyiköynél lévő fogadó terminálig fogják feltölteni.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
