Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2018. November 30. 10:45, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy drogkereskedő okányi házaspárt

Elítéltek egy drogkereskedő okányi házaspárt

Jogerősen nyolc és fél - nyolc és fél év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla pénteken egy okányi házaspárt amfetamin tartalmú kábítószerrel kereskedés miatt.

A táblabíróság jelentős mennyiségű kábítószerre társtettesként elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek a 27 éves nőt és 35 éves férjét.

Az asszony 2016 áprilisában Svájcban legalább 1344 grammnyi drogot vásárolt, majd Magyarországra csempészett. A szállítmányt a nő a Békés megyei Okányban, egy füves-bokros területen rejtette el. 2016 júniusában egy hajnalon a vádlottak a drogot a faluból Gyulára akarták vinni. Az őket szállító taxit útközben Sarkadon a rendőrség leállította és átkutatta. A nő szatyrában megtalálták a kábítószert, valamint egy digitális mérleget, ezután a lakásukban a drog csomagolásához szükséges eszközöket is lefoglaltak.

A szakértői vizsgálat megállapította, hogy a vádlottak elfogásuk előtt kábítószert fogyasztottak.

A csaknem kétmillió forint feketepiaci értékű, amfetamin- és hasistartalmú drogszállítmány összes hatóanyag-tartalma a jelentős mennyiség alsó határának legalább négy és félszerese volt.

A nyomozás során kiderült, hogy a férfi korábban Okányban legalább négyszer értékesített amfetamin-tartalmú drogot, grammonként háromezer forintért.

Döntésével a táblabíróság súlyosított az első fokon eljáró Gyulai Törvényszék hat-hat év fegyházbüntetést kiszabó ítéletén.

Címkék: díler, drog, házaspár, okány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita