Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2022. Február 08. 11:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték a hétéves kislányát szexuálisan bántalmazó Fejér megyei férfi

Elítélték a hétéves kislányát szexuálisan bántalmazó Fejér megyei férfi

Tizenkilenc év szabadságvesztésre ítélte a Székesfehérvári Törvényszék hétfőn nem jogerősen azt a Fejér megyei férfit, aki másfél éve hónapokon át szexuális cselekményt végzett a lányával

- közölte a Fejér Megyei Főügyészség az MTI-vel. Tájékoztatásuk szerint a vádlott nem bocsátható feltételes szabadságra és szülői felügyeleti jogát mindhárom kiskorú gyermekénél megszüntették. A férfit véglegesen eltiltották minden olyan foglalkozástól, ahol 18 éven aluliak nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezheti.

Az ügyészség közölte, hogy a szexuális erőszakkal és kiskorú veszélyeztetésével vádolt férfi ügyében az elsőfokú ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője fellebbezett.

Tavaly novemberben emeltek vádat a férfi ellen. Az akkor ismertetett vádirat szerint a férfi 2012-ben élettársi kapcsolatot létesített egy nővel, egy lány- és két fiúgyermekük született. A férfi bántalmazta élettársát, a nő ezért többször elköltözött.

2020 októbere és 2021 február 14-e között a vádlott, kihasználva élettársa munkavégzés miatti távollétét, valamint azt, hogy a hétéves lányuk betegség miatt többször nem ment iskolába, többször szexuális cselekményt végzett vele másik két kiskorú gyermeke jelenlétében. A férfi a fiait azzal fenyegette meg, ha elmondják valakinek a történteket, megveri őket.

A nő 2021. február 14-én este élelmiszert vásárolt, mialatt a vádlott otthon tartózkodott a három gyermekkel. A férfi a bejárati ajtót kulcsra zárta, majd a lányával a másik két kiskorú jelenlétében szexuális cselekményt végzett. A hazaérkező élettársa az ablakon benézve észlelte a cselekményt, felelősségre vonta a férfit, aki távozott otthonról.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.