Hírek
2021. Január 14. 13:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: mti
Elértük a járvány csúcsát, már leszállóágban van

Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a járvány csúcsát már elértük, jelenleg a járvány leszálló ágban van.
1778 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 342 237-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma Magyarországon.
Hozzátette, hogy elhunyt 94 beteg, többségük idős, krónikus beteg volt. Az elhunytak száma ezzel 10 648-ra emelkedett.
Kitért arra is, hogy a gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 197 936, az aktív fertőzöttek száma pedig 133 653-ra csökkent.
Jelenleg 4980 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 357-en vannak lélegeztetőgépen.
Müller Cecília felhívta hangsúlyozta azt is, hogy fontos az egészségügyi dolgozók beoltása. Mint fogalmazott szükség lesz rájuk, amikor a lakosság szélesebb körű oltása elkezdődhet.
Folytatódik a hétvégén a 100 főnél nagyobb létszámú idősotthonokban az oltás, a Moderna vakcinájával.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban
Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli
2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!
Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.
2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.
2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld
HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén
A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.