Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2019. December 02. 16:45, hétfő | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Elbocsátották a Newsweek egyik újságíróját, mert hamis történetet közölt Donald Trumpról

Elbocsátották a Newsweek egyik újságíróját, mert hamis történetet közölt Donald Trumpról

Azonnali hatállyal elbocsátották szombaton a Newsweek című amerikai hetilap portáljának egyik újságíróját, mert hamis történetet közölt Donald Trump amerikai elnökről.

Jessica Kwong újságírónő - aki a Twitter-oldalán "Trump kormányzatáról és családjáról" tudósító politikai újságíróként mutatkozik be - még csütörtökön, a Hálaadás napján közölt tudósítást az elnökről.

"Hogyan tölti a Hálaadást Trump? Twitter-bejegyzéseket ír, golfozik és minden mást csinál" - írta az újságírónő.

Donald Trump a Hálaaadás ünnepét Afganisztánban, az ott szolgálatot teljesítő katonák körében töltötte. Igaz, előre be nem jelentett látogatás volt ez, de a Kwong írásának publikálásakor az amerikai sajtó már részletesen beszámolt az elnök afganisztáni vizitjéről.

A lap felelős szerkesztői kivizsgálták, hogyan is született a hamis történet, és korrigálták a cikket. Egyúttal közölték, hogy az elnökről és a kormányzatról a jövőben másik újságíró tudósít majd. Jessica Kwong szerződését megszüntették.

Donald Trump és fia, ifjabb Don Trump egyaránt a Twitteren reagált a történtekre. Az elnök azt írta: "Azt hittem, a Newsweek már nem is létezik". A fia pedig megjegyezte: "Hamis hírgyár hamis híreket fog gyártani".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:47, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Nyugati szövetségesek: Ukrajna nélkül nem lehet dönteni a rendezésről

Az Ukrajnát támogató nyugati szövetségesek szerint a békéhez vezető utat nem lehet Ukrajna részvétele nélkül kijelölni.

2025. Augusztus 13. 07:36, szerda | Külföld

Peking megszakított minden kapcsolatot a cseh államfővel a dalai láma miatt

Kína Tibetet saját területének, s a dalai lámát pedig szeparatistának tekinti.

2025. Augusztus 12. 07:37, kedd | Külföld

Donald Trump puhatolózó jellegű, de konstruktív tárgyalásra számít Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint puhatolózó jellegű lesz, és konstruktív lehet a péntekre tervezett alaszkai találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az amerikai elnök erről hétfői sajtótájékoztatóján beszélt a Fehér Házban.

2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld

NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára

A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.