Városlista
2024. május 10, péntek - Ármin

Hírek

2011. Október 20. 07:45, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Egyre többen támogatják Amerikában a marihuána legalizálását

Egyre többen támogatják Amerikában a marihuána legalizálását

A megkérdezettek 50 százaléka igennel felelt arra a kérdésre, hogy vajon a marihuána fogyasztásának legálissá kellene-e válnia az Egyesült Államokban.

46 százaléka nemmel válaszolt, derült ki a Gallup közvélemény-kutató cég legfrissebb felméréséből. Ezzel a legalizációt ellenzők tábora először került véleményével kisebbségbe az országban.

'Történelmi fordulópontnak lehetünk tanúi az Egyesült Államokban, ez az 1968-ban meghirdetett drogellenes háború kezdetének a vége' - kommentálta a hírt Sárosi Péter, a Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet drogpolitikai programvezetője. 'Ez a trend valószínűleg tovább folytatódik, és ennek hatására a politikai elit is megváltoztatja majd az álláspontját a drogkérdésben, ez pedig dominóhatással járhat az egész világ drogpolitikájára. Intő jel ez a magyar politikusok számára is.'

A Gallup 1969 óta rendszeresen méri az amerikai társadalom attitűdjeit számos fontos közpolitikai kérdésben, így például a drogpolitikával kapcsolatban is. Ezek a kutatások iránytűként szolgálhatnak a politikusok számára is, hogy a közvélemény milyen változásokat tart szükségesnek. 1969 és 1977 között növekedett a legalizáció-pártiak aránya, ezzel párhuzamosan az USA számos állama dekriminalizálta a drogfogyasztást. Sokan arra számítottak, hogy hamarosan legalizálni fogják a marihuánát, ez a folyamat azonban a 80-as évekre lelassult.

A drogellenes háború rekordnagyságúra duzzasztotta a börtönnépességet, és évente 15 milliárd dollárba kerül, a kívánt elrettentő hatást viszont nem érte el. Bár az elmúlt évben 1 millió embert állítottak elő marihuánával kapcsolatos bűncselekményekért, a jelenlegi kutatások szerint mégis több mint 16 millióra tehető a rendszeres fűszívók száma. A 90-es évek elejétől a marihuána legalizációját pártolók aránya fokozatosan nő, és most, 2011-ben bekövetkezett a fordulat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 10. 06:00, péntek | Belföld

Hszi Csin-ping: Kína és Magyarország mindig barátok voltak

Kína és Magyarország mindig barátok voltak, de történelmük során most a legjobb a kapcsolat a két ország között - jelentette ki Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke csütörtökön Budapesten.

2024. Május 10. 06:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: támogatjuk a kínai békekezdeményezést

Támogatásáról biztosította az ukrajnai konfliktus lezárását célzó kínai békekezdeményezést csütörtökön, a Hszi Csin-ping kínai államfővel közösen tett sajtónyilatkozatában Orbán Viktor miniszterelnök.

2024. Május 09. 13:28, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen

Magyarország érdeke, hogy minél több kínai beruházás érkezzen az országba - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón, Budapesten.

2024. Május 09. 09:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor fogadta az állami látogatásra Magyarországra érkező kínai államfőt

Orbán Viktor miniszterelnök és felesége, Lévai Anikó szerda este a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren fogadta Hszi Csin-pinget, a Kínai Népköztársaság elnökét és házastársát