Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2017. Október 27. 09:08, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok

Egy órával többet aludhatunk – Óraátállítás a hétvégén

Egy órával többet aludhatunk – Óraátállítás a hétvégén

Elkezdődik a téli időszámítás, így október 29-én vasárnap hajnali 3 órakor vissza kell állítani az órákat 2-re.

Vasárnap a helyi időt visszaállítjuk az időzóna idejéhez.

Az egész Európában egységesen alkalmazott óraállítási módszer azon alapul, hogy március 21. és szeptember 21. - azaz a tavaszi és őszi napéjegyenlőség - között a nappalok hosszabbak, mint az éjszakák. Minél inkább egybeesik a lakosság szokásos ébrenléti ideje – a reggel 7 és este 10 óra közötti időszak – a természetes nappali világosság idejével, annál kevesebbet kell a lámpákat használni.

Címkék: óraátállítás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét

Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: Stop önkény

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.