Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2022. Május 04. 15:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egy 14 éves lányt kényszerített prostitúcióra

Egy 14 éves lányt kényszerített prostitúcióra

Jogerősen öt év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla egy férfit, aki egy nehéz körülmények között élő tizennégy éves lányt prostitúcióra vett rá, majd az ebből szerzett jövedelem nagyobb részét felélte

- tájékoztatta a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.

Lajkó Szilvia közölte, a táblabíróság emberkereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat.

A fiatal férfi 2012 júniusában élettársi kapcsolatot alakított ki a rendezetlen családi hátterű 14 éves sértettel, akit ezt követően a közös jobb élet ígéretével prostitúciós tevékenység folytatására vett rá. A kiskorú lány ebbe eleinte beleegyezett, később azonban már vonakodott, mert azzal szembesült, hogy a férfi az általa keresett pénzt nem a tervezett közös életükre fordítja, hanem a családjával éli fel. A férfi emiatt bántalmazta is a sértettet, aki ezért egészen 2015 augusztusáig folytatta a prostitúciós tevékenységet.

Az ügyben első fokon eljáró Kecskeméti Törvényszék a férfit három és fél év börtönbüntetésre ítélte. Az elsőfokú bíróság ítélete ellen az ügyészség fellebbezést jelentett be súlyosítás érdekében, melynek az ítélőtábla helyt adott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.