Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2017. Február 28. 11:23, kedd | Külföld
Forrás: MTI/AP/AFP/EFE/dpa - fotó: illusztráció

Brutálisan agyonverték Gustavito-t, Salvador egyetlen vízilovát

Brutálisan agyonverték Gustavito-t, Salvador egyetlen vízilovát

Az igazságügy-miniszter vizsgálatot indított.

Még az embereket sújtó erőszakhullámhoz hozzászokott salvadoriakat is mélyen felháborította az az értelmetlen brutalitás, amellyel ismeretlen tettesek agyonverték Gustavitót, a közép-amerikai ország egyetlen vízilovát, az állatkerti látogatók kedvencét.

A 16 éves állatot a múlt hét közepén, egyik éjszaka bántalmazták vasrudakkal, jégcsákánnyal, késekkel, kövekkel. A támadásban a víziló olyan súlyosan megsérült - főleg a száján -, hogy képtelen volt táplálkozni, még gyógyszert sem lehetett lenyeletni vele, és vasárnap késő este elpusztult.

Silvia Regalado, az állatkertet fenntartó kulturális miniszter közleményben fejezte ki felháborodását és szomorúságát. Sokan a közösségi médiában gyászolták a vízilovat, mások virágot vittek az állatkerthez, amelyet az incidens miatt ideiglenesen bezártak. Vasárnapról hétfőre virradóra egy csoport állatvédő virrasztott az állatkert előtt, elítélve az ott tartott állatok életkörülményeit.

Az igazságügy-miniszter széles körű vizsgálatot indított, amely alól nem mentes az állatkert személyzete sem. A kulturális minisztérium bejelentette, hogy az incidens nyomán nem vásárolnak többé nagytestű egzotikus állatokat, az állatkertet a jövőben az őshonos fajok védelmének szentelik.

Az ellenzék beterjesztett egy állatvédelmi törvényt, amely az ország történetében első ízben büntetné - 4-től 6 évig terjedő börtönnel - a vadon élő, a veszélyeztetett vagy kihalás fenyegette állatok kínzását, megölését. Jelenleg csak a társállatokat védi egy jogszabály a bántalmazástól.

Gustavito Guatemalában született, és 13 éve került a Salvadori Nemzeti Állatkertbe, miután elpusztult az ország akkori egyetlen vízilova, Alfredito. A látogatók egyik kedvence lett, ezrek keresték fel miatta a San Salvador-i intézményt, az egyetlen közállatkertet az országban.

Salvador egyike az erőszaktól legtöbbet szenvedő országoknak a világon. Naponta átlagosan 14 embert ölnek meg, főleg utcai bandák összetűzéseiben. Tavaly 5278 ember vált gyilkosság áldozatává.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.