Hírek
2024. Október 25. 07:52, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Brave Warrior - Nemzetközi hadgyakorlat zajlik Magyarországon

Az ország területi egységének és szuverenitásának védelmére hivatott a Brave Warrior nemzetközi hadgyakorlat – közölte Rácz Szabolcs alezredes, dandárparancsnok-helyettes csütörtökön Tótvázsonyban, a gyakorlat sajtónapján.
A NATO többnemzeti előretolt szárazföldi harccsoportjának gyakorlata keddtől csütörtökig tart.
A mintegy 800 katona részvételével tartott ellenőrző gyakorlaton megmérik, ellenőrzik, hogy a zászlóalj harccsoport az előírt követelményeknek, képességeknek megfelel-e - mondta az alezredes.
Hozzátette: a harcászati gyakorlat minden mozzanatát ellenőrök felügyelik.
Rácz Szabolcs megemlítette, hogy a zászlóalj bázisát a Magyar Honvédség Bocskai István 11. páncélozott hajdúdandár 39-es zászlóalja képezi, valamint egy olasz, egy török, egy horvát század és támogatásként egy amerikai század.
Közölte, hogy a gyakorlat során az összes alegységet kihívások elé állítják, az egyik legnehezebb feladat a beépített területen vívott harc, hiszen ez komoly összeszokottságot, felkészültséget igényel.
A mozzanat alatt kiképzést támogató eszközöket is igénybe vesznek, ezzel valósághű körülményeket teremtve.
Ez azt jelenti, hogy a találatokat a katonákon lévő szenzorok jelzik – mondta az alezredes.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld
Megújul a pápateszéri Kurali-malom
2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai
Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.
2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld
Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat