Hírek
2019. Február 16. 07:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Börtönre ítéltek egy halálos balesetet okozó férfit Somogyban
Hat és fél év börtönbüntetésre ítélt a Nagyatádi Járásbíróság első fokon, nem jogerősen egy férfit, aki halálos közlekedési balesetet okozott tavaly a Somogy megyei Lábodon
- tájékoztatta a Kaposvári Törvényszék Sajtóosztálya pénteken az MTI-t. Azt írták: a 37 éves vádlott 2018. május 17-én ittas állapotban, jogosítvány és a tulajdonos engedélye nélkül vitt el a lábodi csárda elől egy ott parkoló járművet, hogy azzal hazajusson.
Útközben a megengedett sebességet jelentősen túllépve elgázolt egy fiút, ezután a baleset helyszínétől távolabb leparkolt, hazament és lefeküdt aludni. Az elgázolt fiú néhány nappal később a kórházban meghalt.
A bíróság a férfit halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés, segítségnyújtás elmulasztása és jármű önkényes elvétele bűntettében találta bűnösnek, és a szabadságvesztés kiszabása mellett hét évre eltiltotta a járművezetéstől.
Az ügyész súlyosításért fellebbezett, a vádlott és védője három nap gondolkodási időt kért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
