Hírek
2016. Július 07. 07:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az idén nyári áramfogyasztási csúcs eddig 6304 megawattóra volt
Az idei nyári napi csúcs eddig 6304 megawattóra volt az áramfogyasztásban - mondta Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energiaügyért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Az államtitkár emlékeztetett, hogy az elmúlt 8-10 évben már kiegyenlítődött a nyári és téli csúcsfogyasztás Magyarországon, amely tavaly elérte a napi 6500 megawattórát.
Az energiatermelési rendszer teljes kapacitása ugyanakkor 7000 megawattóra felett van. Ez, illetve az importlehetőségek biztosítják a biztonságos energiaellátást.
Az import lehetősége Szlovénián kívül Magyarország minden szomszédjával rendelkezésre áll, évente a teljes fogyasztás 27-30 százalékát adja - tette hozzá.
Szólt arról is, hogy a nyári csúcsfogyasztás kielégítésében egyre nagyobb szerepet játszanak a naperőművek, amelyek ilyenkor termelik a legtöbb energiát. A teljes energiafogyasztás kielégítésében a megújuló energiaforrások részesedése már elérte a 10 százalékot, a jövőben tovább emelkedik - mondta Aradszki András.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
