Hírek
2011. Szeptember 02. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az emberek többsége már csak használtautót vesz
Új autót leginkább már csak a cégek vesznek, az emberek nagy része a használtat keresi, nő a külföldről behozott járművek száma - derült ki a közrádió egyik műsorának összeállításából.
Augusztusban 3500 új személyautót és kishaszon-járművet helyeztek forgalomba Magyarországon, ennek a mennyiségnek a nyolcvan százalékát azonban cégek vásárolták meg, elsősorban flottakezeléses konstrukcióban. A magánemberek nagy része leginkább a használtautó-piacon nézelődik, és általában a 1,5-2 millió forintba kerülő járművek közt keresgél, új autót csak a jobb módúak engednek meg magunknak - mondják a kereskedők.
A válság óta egyébként is óvatosabbak a vásárlók, kerülik a hiteles konstrukciót, és a bankok is körültekintőbbek, ismét megugrott viszont a külföldről behozott használt autók száma, még a magas regisztrációs adó mellett is. Mindennek eredményeként tovább öregszik az autópark, megy a „roncsderbi”, egyre több a húsz év körüli jármű az utakon, miközben például Japánban tíz évnél idősebb autót nem lehet forgalomba helyezni - hívták fel a figyelmet a szakemberek a közrádió egyik műsorában.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
