Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2011. November 14. 07:02, hétfő | Belföld
Forrás: HírTv

Az autójukat is elkobozhatják emiatt

Az autójukat is elkobozhatják emiatt

A 420 forintos gázolajár miatt kannákban hozzák Ausztriából az autósok a háztartási tüzelőolajat.

Annyi a vásárló, hogy az osztrák kutakon magyar feliratok figyelmeztetik a járművezetőket, hogy az úgynevezett piros tüzelőolaj gépkocsiba nem tankolható. A fűtőolaj literenkénti ára 120-130 forinttal alacsonyabb a hazai dízelárnál, viszont behozatalát Magyarországon büntetik: jövedékiadó-csalásnak minősül, a pénzbüntetés mellett pedig a járművet is elkobozhatják a hatóságok.

A magyarok a csomagtartóba és az ülések alá bepakolt kannákkal érkeznek, és egyre több piros gázolajat visznek – számolt be a Hír TV-nek az ausztriai Nickelsdorfban található benzinkút vezetője. Mint mondta: a múlt hónapban 40 ezer litert vásároltak náluk. – Az újabb dízelautók motorja, elektronikája sérülhet a fűtőolajtól, az öregebb járművek azonban jól bírják – vélekedett Helmut Schreck.

A fűtőolajat hivatalosan csak fűtésre használják, az osztrák benzinkutas ezért magyar feliratú figyelmeztetést is kihelyezett, de azt mondja, a határ túloldaláról érkező autósok tisztában vannak ezzel. Helmut Schreck elmondta: Magyarországon nincs fűtőolaj, nem lehet hozzájutni, ezért nagyon sok magyar vásárlójuk van. Van olyan nap, amikor 3000 litert adnak el. – Az emberek marmonkannákkal jönnek, megtöltik őket, és elszállítják haza – magyarázta.

Címkék: ausztria, gázolaj

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.