Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2012. Február 08. 07:58, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Az autóipari beruházások tovább javíthatják a magyar ipari termelést

Az autóipari beruházások tovább javíthatják a magyar ipari termelést

Az ipari termelés decemberi adatai lassulást mutatnak, a tavaly nyáron-ősszel tapasztalt megtorpanáshoz képest a jelenlegi adatok mindenképpen optimistább képet mutatnak, hiszen továbbra is növekedésről beszélhetünk.

Ezt mondta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

Az idei kilátásokat a termelésbe álló nagy autóipari beruházások tovább javíthatják, így javuló esélyt látnak arra, hogy a 2012-re várt recessziót elkerülhetjük. A legfrissebb hazai ipari termelés adatok mindenképpen megnyugtatóan hatnak, főként annak függvényében, hogy a két héttel ezelőtt publikált előretekintő eurózóna beszerzési menedzser indexek és a német feldolgozóipari beszerzési menedzser indexek is pozitív képet mutatnak. A kedvező adatok pedig jó hatással vannak a tőkepiacokra, így a hazai tőkepiac stabilitásához is nagyban hozzájárulnak. A növekedési helyzet törékenységét jelzi azonban, hogy a ma délben megjelent decemberi német ipari termelési adatok gyengék, az ipari termelés 2,9 százalékos csökkenését mutatják év/év alapon – tette hozzá a befektetési szakember.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: autóipar

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat