Hírek
2017. November 16. 07:33, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A magyar sport, parasport és diáksport napjainak létrehozásáról tárgyal a parlament
Az Országgyűlés ma tárgyalja azt az ötpárti határozati javaslatot, amely külön-külön emléknapokat hozna létre a magyar sport, parasport és diáksport tiszteletére.
Az ülésnap reggel 9 órakor kezdődik, a képviselők az emberi erőforrások miniszterének négy, a családtámogatásokat, az egészségügyet, a kultúrát és a sport területét érintő indítványáról mondhatják el a véleményüket.
A magyar sport, parasport és diáksport napjáról szóló többpárti előterjesztés az utolsó napirendi pontban kerül terítékre.
A kormánypárti képviselők mellett MSZP-s, jobbikos és LMP-s politikusok által is jegyezett indítvány a Magyar Athletikai Club által 1875-ben, Budapesten megrendezett első szabadtéri sportverseny évfordulóját, május 6-át tenné a magyar sport napjává, a Mozgásgátoltak Halassy Olivér Sport Club 1970-ben történt megalakulásának napját, február 22-ét a magyar parasport napjává, szeptember utolsó péntekét pedig a magyar diáksport napjává tenné.
A határozati javaslat benyújtói úgy fogalmaznak, kezdeményezésükkel arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy a mozgás örömének megismerése, valamint a rendszeres testmozgás a jövőbe történő befektetés.
A parlament jövő hétfőn kérdésekkel és azonnali kérdésekkel fejezi be munkáját.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
