Hírek
2016. Október 03. 08:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A héten már hűvös, őszies lesz az időjárás
A következő napokban ősziesre fordul az időjárás: többfelé várható eső, megerősödik, akár viharossá fokozódik a szél, lehűlésre is készülni kell, hajnalban fagypont közeli hideg is lehet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfő délután a Dunántúlon rövid időszakokra süthet ki a nap, összességében borús lesz az ég, több helyen várható eső, zápor, keleten egy-egy zivatar sem kizárt. Emellett többfelé erős lesz a légmozgás, a Dunántúlon akár viharos széllökés is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-15 fok között alakul, a Tiszántúlon lesz enyhébb a hajnal. A legmagasabb hőmérséklet 14-21 fok között valószínű: a tartósan borult dunántúli tájakon lesz a hidegebb, a 20 fok közeli csúcsérték a Tiszántúlon várható.
Kedd reggel, délelőtt délkeleten, délen lehet napsütés. Észak felől egyre többfelé várható eső, zápor. Emellett megerősödik, nagy területen viharossá fokozódik a szél. A leghidegebb órákban 6-11 fok lehet, napközben 11-16 fokig melegszik a levegő.
Szerdán hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, elszórtan valószínű záporeső, továbbra is erős, többfelé viharos lehet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 2-8, a legmagasabb hőmérséklet 8-13 fok között várható.
Csütörtökön és pénteken is megerősödhet a szél és továbbra is többfelé valószínű eső, zápor. A minimumhőmérséklet csütörtökön 0-7, pénteken 2-8 fok között valószínű. Csütörtökön napközben 6-13, pénteken 9-14 fokig melegszik a levegő.
Szombaton és vasárnap rövid időre kisüthet a nap, de nagyrészt felhős idő várható, helyenként megerősödhet a szél. Szombaton még többfelé, vasárnap szórványosan várható eső, zápor. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 3-9 fok között valószínű. A nappali maximumok 10-15 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
