Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2020. Szeptember 07. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A héten is napsütéses, meleg lesz az időjárás

A héten is napsütéses, meleg lesz az időjárás

A héten is napsütéses, meleg lesz az időjárás; néhol 31 fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn a több-kevesebb napsütés mellett eleinte még északon, északnyugaton eshet az eső, majd délután főként az Északi-középhegység, illetve az Észak-Alföld tágabb környezetében szórványosan várható zápor, zivatar. A szél nagy területen megerősödik, olykor viharossá fokozódik. Ettől függetlenül zivatarok idején is lehet viharos erejű széllökés. A leghidegebb órákban 11-17 fok lesz. Napközben 25-30 fokig melegszik fel a levegő, de az Alpokalján ennél hűvösebb is lehet.

Kedden általában sok napsütés várható, csapadék nem lesz. A minimumhőmérséklet 7 és 15, a maximumhőmérséklet 22 és 27 fok között alakul.

Szerdán is sok lesz a napsütés, csapadék nélkül. A legalacsonyabb hőmérséklet 7 és 14, a legmagasabb hőmérséklet 24 és 29 fok között várható.

Csütörtökön a sok napsütés mellett helyenként erősebben megnövekedhet a gomolyfelhőzet és egy-egy zápor sem kizárt. A minimumhőmérséklet 9 és 16, a maximumhőmérséklet 24 és 29 fok között várható.

Pénteken napos idő várható, csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 10-15 fok lesz. Napközben 24-29 fokig melegszik fel a levegő.

Szombaton a sok napsütés mellett főleg a Dunántúlon helyenként erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés, de csapadéknak kicsi az esélye. A legalacsonyabb hőmérséklet 11 és 17, a legmagasabb hőmérséklet 26 és 31 fok között várható.

Vasárnap a hosszabb-rövidebb napsütés mellett szakadozott felhősáv vonulhat át északnyugatról délkelet felé. Elszórtan előfordulhat zápor, zivatar. Megélénkül, több helyen megerősödik a szél, zivatar térségében viharos lökések is lehetnek. A minimumhőmérséklet 12 és 18, a maximumhőmérséklet 24 és 30 fok között várható, északnyugaton lesz a hűvösebb - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: ősz, időjárás, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.