Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2020. Május 21. 07:39, csütörtök | Bulvár
Forrás: mti

A Brains új dala a közönség bevonásával készült, jótékony célra

A Brains új dala a közönség bevonásával készült, jótékony célra

Új dallal és klippel jelentkezett a Brains. A zenekar Visszatér a nyár című felvétele a közönség bevonásával készült, az abból befolyó bevétel jótékonysági célt szolgál.

A szám a karanténlétet követő felszabadultság érzését járja körül. A különböző elektronikus zenei stílusokat ötvöző zenekar a közönségétől kért nyári emlékeket, gondolatokat, ezekből állt össze a végleges dalszöveg. A számhoz tartozó klip nagy része szintén az "alkalmi szerzők" által beküldött videókból állt össze - közölte a menedzsment szerdán az MTI-vel.

A zenét Varga Norbert szerezte, a szöveg dandárját Kéri András (MC Columbo) és Farkas Roland (Wolfie) készítette, de több mint százan írták, inspirálták, illetve küldtek be videókat, amelyeket Lehel Olivér vágott végső változatra. A Brains úgy döntött, hogy a Visszatér a nyárból befolyó mindennemű jogdíjat az Országos Mentőszolgálat Alapítvány javára ajánlja fel, ezzel is tisztelegve az egészségügyben dolgozók munkája előtt.

A Brainsben Kéri András (rap, vokál), Varga Norbert (gitár), Vörösmarti Viktor (dobok), Endrei Dávid (basszusgitár) és Lukács Levente (billentyűsök, sampler) szerepel, a csapat legutóbb 2017-ben jelentkezett stúdióalbummal (Keep Burning).

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 11:00, kedd | Bulvár

Személyi változás a Nemzeti Sport élén

A Nemzeti Sport Kft. ügyvezetője a tulajdonosi jogokat gyakorló közmédia vezetőjének, Horváth Andrásnak kérésére hétfőn azonnali hatállyal mentesítette a munkavégzés alól Szöllősi Györgyöt, a Nemzeti Sport főszerkesztőjét

2026. Július 02. 08:00, csütörtök | Bulvár

Ákos daganatos betegség miatt lemondja nyári fellépéseit

Idén tavasszal rosszindulatú daganatos betegséget diagnosztizáltak Ákosnál, ezért a Kossuth-díjas dalszerző-énekes a gyógyulás érdekében lemondja valamennyi idei nyári koncertjét -