Hírek
2011. Október 16. 07:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: STOP
Ő a legjobb fiatal szakács Magyarországon
A HOVENTA vendéglátóipari kiállítás keretében, pénteken rendezték meg a 2012-es Bocuse d'Or szakácsverseny magyarországi selejtezőjének döntőjét.
A győzelmet Széll Tamás, a nemrég Michelin-csillaggal kitüntetett Onyx étterem fiatal tehetsége szerezte meg, így ő utazhat a brüsszeli Európa-döntőre, ottani sikere esetén pedig Lyonba, ahol a világ legjobbjai mérik össze tudásukat.
A versenyen nyolc kiváló szakács - több-kevesebb versenyrutinnal a háta mögött - szerepelt. A feladat egy-egy fogás elkészítése volt doveri nyelvhalból, illetve szabad tartású csirkéből. A versenyen a francia Christian Mayer által elnökölt zsűri döntése szerint Széll Tamás győzött, mögötte Szabó László végzett (aki megkapta a legszebb tálalásért járó különdíjat is), a harmadik helyezett pedig Volenter István lett.
Természetesen azoknak sincs szégyenkeznivalójuk, akik lemaradtak a dobogóról, hiszen felkészült versenyzőket láthattunk, akik fantáziadús ételeikkel bizonyították, hogy a magyar gasztronómia fejlődése töretlen. Remélhetőleg ezt márciusban a brüsszeli zsűri is így találja majd, és akkor minden bizonnyal szurkolhatunk Széll Tamásnak Lyonban, a világméretű verseny döntőjében is.
STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
